Matriały dla kl. VIII

Mam nadzieję, że zastaję Was w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Warunki, w jakich przyszło nam pracować, są  inne..., ale wierzę w Was bardzo. DACIE  RADĘ!!!  Mocno kibicuję!!!

Każda zmiana powinna wyzwalać w nas nowy potencjał do działania, a przed Wami to dopiero początek drogi, bez wątpienia bardzo ważny, wymagający samodyscypliny, samozaparcia i mądrego gospodarowania czasem.

Pamiętajcie! To, jak podejdziecie do nowych wyzwań, zależy przede wszystkim od Was samych. Rodzice, nauczyciele mogą Was wspierać w tych działaniach, ale nie zorganizują za Was  warsztatu pracy, nie będą też podejmować za Was ważnych decyzji związanych chociażby z wyborem dalszego kształcenia. A te decyzje mogą się teraz okazać kluczowe dla Waszego dalszego rozwoju. To Wy jesteście kreatorami swojego życia, swojej przyszłości!!! Jesteście kowalami własnego losu!!!!

Podsyłam Wam linki do krótkich filmików.

Każdy z nich potraktujcie jako odrębne zadanie do wykonania (np.w przerwach między lekcjami). Jeden odcinek przeanalizujcie w ciągu jednego dnia, sugeruję też zaprowadzić do tych ćwiczeń specjalny zeszyt...aby wypracowany materiał stanowił kompendium wiedzy o SOBIE SAMYM. Uważam, że jest to ciekawy materiał do pracy nad sobą oraz ukierunkowaniem własnego rozwoju (dla niezdecydowanych). Jeżeli natomiast ktoś spotkał  się już z tym materiałem, to proszę potraktować to jako powtórkę. Uczymy się przez całe życie, a  POZNAWANIE SIEBIE jest jednym z trudniejszych procesów uczenia się. Wiem to z własnego doświadczenia, ale wiem też, że warto zebrać i uporządkować wiadomości o sobie, zdecydowanie ułatwia to nam stawianie pewnych kroków w przyszłość!!!

Wszelkie pytania, wątpliwości, rozterki chętnie rozwieję. Oferuję swoją otwartość.

Powodzenia!!!

Halina Stępniak, pedagog szkolny

W załączeniu linki do filmików:

opublikowano: Maj 18, 2020