Stop dla hejtu w Sieradzu

NASZA SZKOŁA BRAŁA UDZIAŁ W PROJEKCIE

"STOP dla hejtu" w Sieradzu

"STOP dla hejtu" - to efekt dotychczasowej współpracy Urzędu Miasta Sieradza
oraz Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Projekt finansowany był z PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI
i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ

Urząd Miasta Sieradza przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu od czerwca do grudnia 2023 r. zrealizował projekt pod nazwą „STOP dla HEJTU w SIERADZU". Adresatami tego projektu byli uczniowie, którzy we wrześniu 2023 r. rozpoczeli naukę w VI klasie szkoły podstawowej.
W ramach projektu odbyły się warsztaty profilaktyczno – teatralne, zajęcia ze specjalistą ds cyberprzemocy oraz spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Ponadto były trzy konkursy z nagrodami – Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Życzliwości, Konkurs na najlepszy podcast i najlepszy film.

Do szkół zostaną zakupiono tzw. skrzynki korczakowskie, do których uczniowie  mogli anonimowo wrzucać listy z prośbami, pytaniami czy skargami.

"NIE dla hejtu" w Sieradzu

opublikowano: Wrz 28, 2023