Stop dla hejtu w Sieradzu

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE

"STOP dla hejtu" w Sieradzu

"STOP dla hejtu" - to efekt dotychczasowej współpracy Urzędu Miasta Sieradza
oraz Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Projekt finansowany jest z PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI
i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ

Urząd Miasta Sieradza przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu od czerwca do grudnia br realizuje projekt pod nazwą „STOP dla HEJTU w SIERADZU". Adresatami tego projektu są uczniowie, którzy we wrześniu br rozpoczną naukę w VI klasie szkoły podstawowej.
W ramach projektu odbędą się warsztaty profilaktyczno – teatralne, zajęcia ze specjalistą ds cyberprzemocy oraz spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Ponadto zaplanowano trzy konkursy z nagrodami – Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Życzliwości, Konkurs na najlepszy podcast i najlepszy film.

Do szkół zostaną zakupione tzw. skrzynki korczakowskie, do których uczniowie będą mogli anonimowo wrzucać listy z prośbami, pytaniami czy skargami.

"NIE dla hejtu" w Sieradzu

Spotkania w SP6 w Sieradzu:

1.Spotkanie profilaktyczno- edukacyjne funkcjonariuszy KPP w Sieradzuz młodzieżą  w dniu 17 października 2023, godz. 9.30 – 14.00.

2.Spotkanie profilaktyczno - edukacyjne Pani Anny Marii Wesołowskiej w dniu 19 października 2023 r., godz. 8.30 – 9.30.

3. Spotkanie profilaktyczno - edukacyjne Pani Anny Marii Wesołowskiej  z rodzicami, kadrą pedagogiczną oraz osobami reprezentującymi instytucje samorządowe i pozarządowe w dniu 19 października 2023 r.,godz. 16.00 – 18.00. Miejsce spotkania SP 9 w Sieradzu.

opublikowano: Wrz 28, 2023