„Sprzątanie świata” po raz 31.

Coroczna akcja „Sprzątanie świata” to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej głównym zadaniem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja ma na celu uzmysłowienie, że aby rozwiązać problem zaśmieconego środowiska, należy przede wszystkim zmienić nawyki w codziennym życiu, segregować śmieci i umiejętnie gospodarować odpadami.

Dnia 20.09.2024 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami ochoczo dołączyli do 31. finału akcji. Po pogadance na temat bezpieczeństwa i zapoznaniu się z głównymi celami przedsięwzięcia, uczniowie zaopatrzeni w worki oraz jednorazowe rękawiczki udali się w okolice naszej szkoły. Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła sprawnie, a efekty były bardzo zadowalające. Cieszymy się, że również my mogliśmy stać się częścią tej kampanii     i wykazać się dbałością o nasze najbliższe otoczenie.