Rajd „Szlakiem walk nad Wartą

W sobotę 21.09.2024 odbył się rajd „Szlakiem walk nad Wartą 1939” zorganizowany przez zarząd oddziału PTTK w Sieradzu, w którym udział wzięło blisko 200 turystów, w tym spora grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uczczenie pamięci żołnierzy poległych w walkach nad Wartą we wrześniu 1939 r. Ponadto uczestnicy mają okazję poznać walory turystyczno-krajoznawczych miasta i gminy Warta oraz doskonalić umiejętności uprawiania turystyki pieszej. Nie można zapomnieć również o tym, że rajd jest doskonałą okazją do wypoczynku    i wspólnej zabawy. Wędrówka rozpoczęła się na cmentarzu w Warcie, gdzie uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, a zakończyła na terenie jednostki OSP w Glinnie.
Niezmiernie miło nam poinformować, że w towarzyszących rajdowi konkursach tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe lokaty: Miłosz Sztama zajął 1. miejsce w konkursie wiedzowym, a drużyna „Słoneczny patrol” zwyciężyła w konkursie pieśni patriotycznej oraz zdobyła główną nagrodę rajdu.

Serdecznie gratulujemy!