Dzień Edukacji Narodowej

14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich pracowników oświaty.

Tegoroczne obchody tego święta przypadły w naszej szkole na dzień 11 października. Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią p. Danutą Krawczyk i p. Lidią Wyszkowską zaprosili z tej okazji wszystkich pracowników szkoły oraz uczniów na uroczysty apel. Dzięki najmłodszym artystom przenieśliśmy się do wioski smerfów i obejrzeliśmy scenki, które w humorystyczny sposób zaprezentowały codzienność szkolną oraz wysłuchaliśmy piosenek w ich wykonaniu. Uroczystość uświetniły również występy szkolnego zespołu wokalno – tanecznego. Następnie przedstawicie Samorządu Szkolnego złożyli piękne życzenia Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Na zakończenie spotkania pani Dyrektor poinformowała wszystkich zgromadzonych o sukcesach naszych uczniów odniesionych podczas 47. Rajdu „Szlakiem Walk nad Wartą 1939 roku”, wręczyła dyplomy i zaprezentowała zdobyte dla naszej szkoły puchary